Ka sotside juhatus tegi ettepaneku erakonnas valimised edasi lükata

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu 2019. aastal.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu 2019. aastal. Autor/allikas: Erlend Štaub

Sarnaselt Isamaale eestseisusele otsustas sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) juhatus teha volikogule ettepaneku, et koroonapandeemia ja piirangute tõttu tuleks juhatuse valimised edasi lükata.

Juuni esimeses pooles toimuma pidanud üldkogu oleks keeruline korraldada virtuaalsena, sest valimisprotseduure ja nende juurde käivaid arutelusid oleks üpris keeruline läbi viia, lisaks muudaks see väga oluliselt kogu valimiste protsessi, ütles ERR-ile SDE esimees Indrek Saar, kelle sõnul on virtuaalse üldkogu võimalust kaalutud aasta algusest saadik.

Üldkogu füüsiline korraldamine tähendaks, et juuni esimeses pooles peaks saama kokku 500 kuni 600 delegaati, kes sõidavad kokku üle Eesti, ja see ei tundu praegu väga tõenäoline, ütles Saar.

Teiseks üldkogu edasilükkamise põhjuseks on sügisel toimuvad kohalike volikogude valimised, milleks jääks Saare hinnangul uuel juhatusel ja juhil liiga vähe aega valmistumiseks.

"Parem on, kui olemasolev juhtorgan võtab selle ajani vastutuse ning pärast kohalikke valimisi antakse uuele juhtorganile mandaat," lausus Saar.

SDE juhatuse ettepaneku peab kinnitama sotsiaaldemokraatide e-volikogu, mis toimub 2. mail.

Samuti teisipäeval toimunud erakonna Isamaa eestseisus otsustas, et erakonna volikogule tehakse ettepanek pikendada eestseisuse volitusi ühe aasta võrra, sest suurkogu ei saa pandeemia tingimustes korraldada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: