Otse kell 10: Kallas avalikustab koroonaviiruse mõjude leevendamise kava

Peaminister Kaja Kallas riigikogus rääkimas koroonaviiruse mõjude leevendamise kavast
Peaminister Kaja Kallas riigikogus rääkimas koroonaviiruse mõjude leevendamise kavast Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu kantselei

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) teeb neljapäeval kell 10 algaval riigikogu istungil poliitilise avalduse, et tutvustada koroonaviiruse mõjude leevendamise plaane.

Riigikantseleis valmiv koroonaviiruse mõjude leevendamise kava kirjeldab otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda.

Kava saadetakse neljapäeval avalikule konsultatsioonile, et koguda riigi ja ühiskonna kiiremaks taastumiseks ettepanekuid ka ettevõtetelt, vabaühendustelt ja nende esindusorganisatsioonidelt ning teistelt huvirühmadelt.

Kallas ütles kolmapäeval Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et valitsusel on plaanis tulla välja viirusega elamise valge raamatuga.

"Tahame sellega konsulteerida kogu ühiskonnaga, et kuidas edaspidi vältida seda olukorda, et riik peab midagi sulgema või piiranguid kehtestama, kuidas saaksime paremini kõik selle regulatsiooniga töötada. Et kui teame, et ohutase on kollane, siis teame, mis peame tegema. Kui olen toitlustusasutus, siis teen seda, kui olen eraisik, siis teen seda," selgitas Kallas.

ERR.ee ja ETV näitavad peaministri avaldust otseülekandes. Alates kella 11-st vahendab riigikogu istungit ETV+.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: