USA väikefirmad moodustasid Amazoni vastase ühisrinde

Amazoni Rootsi veebileht.
Amazoni Rootsi veebileht. Autor/allikas: amazon.se

USA väikeettevõtted moodustasid koalitsiooni, mis taotleb, et riik võtaks kasutusele rangemad monopolidevastased seadused. Ettevõtjad tahavad vähendada veebihiiglase Amazoni mõjuvõimu.

Koalitsiooni kuuluvad väikesed arvutipoed, kontoritarvete tarnijad, raamatumüüjad. Samuti on koalitsioonis veel 12 linna ärigrupid.

Ettevõtjad tahavad survestada USA kongressi liikmeid, et nad kehtestaksid rangemad monopolidevastased seadused. Kokku esindab koalitsioon tuhandeid USA väikeettevõtjaid.

Koalitsiooni eesmärk on eraldada Amazoni jaetoodeteäri veebiärist. Väikeettevõtted soovivad ka konkurentsiseaduste karmimat rakendamist, mis hõlbustaks valitsusel kohtuasjade võitmist suurettevõtete vastu.

"Amazoni kriitikud soovitavad eksitavaid sekkumisi vabaturul, mis lõpuks karistaks tarbijaid," ütles Amazoni pressiesindaja.

Amazon on samuti ettevõtlust soodustavate edulugude tutvustamiseks välja töötanud spetsiaalsed avalike suhete kampaaniad.

Amazon kulutas eelmisel aastal monopolidevastase seadusega seotud lobitööle umbes 18 miljonit dollarit. See on USA ettevõtete seas suuruselt teine summa.

Rahulolematus suurte tehnoloogiaettevõtete võimuga on USA poliitikas parteiülene. Siiski pole vabariiklased ja demokraadid jõudnud kokkuleppe, kuidas tehnoloogiahiiglaste mõjuvõimu vähendada.

"Arvan, et monopolidevastase reformi heakskiidu saamine USA kongressis on alla 50 protsendi," ütles uurimisettevõtte Veda Partners poliitikaanalüütik Alex Cynamon.

USA-s suleti eelmisel aastal ligi 75 raamatupoe ketti. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: