Jaapani kõrge poliitik: viirus võib sundida Tokyo olümpiat ära jätma

Olümpiasümboolika Tokyos.
Olümpiasümboolika Tokyos. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Tokyo olümpiamängud tuleb ära jätta, kui nende korraldamine pole enam võimalik seoses koroonanakkuste arvu tõusuga, hoiatas Jaapani võimupartei kõrge liige.

"Me peame tühistama kõhklemata, kui see pole enam võimalik," tsiteeris uudisteagentuur Jiji Press neljapäeval liberaaldemokraatliku partei (LDP) peasekretäri Toshihiro Nikai sõnu.

"Kui nakkused levivad olümpia tõttu, siis ma ei tea, mille jaoks olümpia on," lisas Nikai, kes on võimupartei tähtsuselt teine poliitik.

"Me kindlasti tahame teha sellest eduloo, kuid lahendada on palju küsimusi," tsiteeris päevaleht Mainichi kõrge poliitiku sõnu 99 päeva enne pandeemia tõttu juba aasta võrra edasi lükatud mängude kavandatavat avamist 23. juulil.

Koroonanakkuste arvu suurenemine teeb Jaapanis tõsist muret. Viimastel päevadel on Osakas tuvastatud rekordiliselt nakatunuid ning valitsus oli sunnitud andma korralduse uuteks piiranguteks vaid mõni nädal pärast pandeemiaga seotud tervishoiu eriolukorra tühistamist.

Olümpiamängude korraldajad kinnitavad, et neid on endiselt võimalik turvaliselt läbi viia.

Arvamusuuringud aga näitavad, et enamik jaapanlasi sooviks olümpia uut edasilükkamist või hoopis ärajätmist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: