NATO laevad saabusid Eestisse miinitõrjeoperatsioonile

Tallinna saabus reedel NATO 1. alaline miinitõrjegrupp, et osaleda järgmisel nädalal Eesti vetes algaval miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 21.

Eestisse saabunud NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi kuuluvad staabi- ja toetuslaev BNS Godetia ning miinijahtijad EML Ugandi, BNS Crocus, FGS Sulzbach Rosenberg, HNLMS Zierikzee ja HMS Pembroke.

NATO 1. alalise miinitõrjegrupi komandör kaptenleitnant Jan Wijchers ütles, et lisaks maailmasõdade aegsete lõhkekehade likvideerimisele Läänemeres edendab operatsioon Eesti mereväe ja teiste riikide koostööd.

Sel poolaastal kuuluvad NATO 1. alalisse miinitõrjegrupi põhikoosseisu Saksamaa, Norra, Belgia, Holland, Ühendkuningriigid ja Eesti.

Miinitõrjegrupi koosseisu kuuluva miinijahtija Ugandi pardal teenib 39 mereväelast, sealhulgas kuus ajateenijat ja kolm miinituukrit.

NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevad sõjalaevade grupid osalevad erinevatel liitlas- ja partnerriikide korraldatavatel õppustel, harjutustel ja operatsioonidel.

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp on miinitõrjealase kompetentsiga valmidusüksus, mida allianss võib lühikese etteteatamisega erinevatesse maailma paikadesse ülesandeid täitma saata.

Eesti merevägi on igal aasta ühe laevaga NATO miinitõrjegrupi töösse panustanud juba üle kümne aasta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: