Majandusministeerium toetab Levira osaluse müümist

Tallinna teletorn.
Tallinna teletorn. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Rahandusministeerium arutab taas riigi osaluse müüki Leviras. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) toetab Levira osaluse müümist tingimusel, et müügilepinguga tagatakse digitelevisiooni edastamise jätkamine.

Riigile kuulub Levira aktsiatest 51 protsenti, 49-protsendiline osalus kuulub Prantsuse telekommunikatsiooniettevõttele TDF. Riik on osaluse müüki kaalunud juba aastaid, veel kaks aastat tagasi MKM osaluse müüki ei toetanud.

Levira on ainus sideettevõtjaga, kes omab kogu digitelevisiooni edastamiseks vajalikku infrastruktuuri ehk maste ja sageduslube. Samuti osutab ettevõte ka teisi riigi toimepidavuseks vajalikke teenuseid nagu serverimajutus ja pilveteenused.

Vabalevis vaatab Levira vahendusel televisiooni ligikaudu 20 000 kodu, Levira on ka tasuliste maapealse digitaaltelevisiooni telekanalite ainus edastaja, pakkudes teenust 80 000 kodule. Maapealse digitaaltelevisiooni kaudu telepilti vaatavate telekodude hulk on hinnanguliselt 20 protsenti kõikidest telekodudest.

MKM näeb riigi osaluse võõrandamisel võimalikku riski, et uus omanik võib otsustada maapealse digitaaltelevisiooni edastamise lõpetada ja keskenduda muudele teenustele.

Kuna tarbijate hulk on aastaid stabiilsena püsinud ja ettevõttel peaks säilima huvi seda jätkata ka riigi osaluseta, on risk ministeeriumi hinnangul siiski väike.

Siiski oleks ministeeriumi tarvis ettevõtte riigiosaluse müümisel kohustada müügilepinguga ostja vähemalt mingi perioodi jooksul teenuse osutamist jätkama. "Selle või sarnase tõhusa riski vähendamise meetme rakendamise korral toetab MKM pigem Levira riigi osaluse võõrandamist," märkis MKM kirjas rahandusministeeriumile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: