Valitsus valmistab ette KredExi ja EAS-i liitmist

{{1619183460000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus valmistab ette KredExi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) liitmist, et vähendada bürokraatiat ja tõsta teenuse kvaliteeti.

Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) ütles ERR-ile, et plaanis on palgata projektijuht, kes teeb esmalt sisulise analüüsi. "Sisulise analüüsi järgi tuleb välja see vorm, kas tehakse peale üks katus ja pannakse sinna alla midagi kokku. Me vaatame sinna sisse, milline on see sisuline kattuvus, kuidas saaks seda organiseerida ka ümber. See on ka natuke nende asutuste raputamine. Tolm maha ja kuidas nad paremini tööle saada," ütles Aab.

"Laias plaanis EAS-il on rohkem toetusi ja KredExil on laenud, käendused, aga kortermajade puhul ka toetused. Nii et ega nad väga erinevad ka ei ole. Profiil on natuke erinev, aga võib-olla annab meetmeid ja tegevusi kujundada nii, et nad oleksid universaalsemad ja mitte nii jäigad ja mitte nii väikesed," rääkis Aab.

Aabi sõnul saab dubleerimised eemaldada, töö kvaliteet tõuseb ja kulub vähem raha.

Ettevõtlus - ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul asutuste liitmise tähtaeg praegu paigas ei ole. Aab ütles, et tähtaeg kinnitatakse riigireformi tegevuskavas.

"Ma arvan, et ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister lähemate kuude jooksul selle ettepanekuga tuleb. Seda ei saa teha üleöö, kindlasti kulub selleks aega, aga kindlasti ei kulu selleks aastaid," ütles Aab veel.

Kaubandus-tööstuskoja juhi Mait Paltsi sõnul on ettevõtlusliidud juba üle kümne aasta rääkinud, et ettevõtluse tugistruktuurid tuleks koondada ühte kohta.

"Eestil ja ettevõtluskeskkonnal on tegelikult sellest pigem võita kui kaotada. Protseduurid muutuvad kindlasti selgemaks, lihtsamaks. Ja ettevõtjad on palju rääkinud just sellest, et ettevõtjal võiks olla see üks kontaktpunkt või üks aken, kellega suhelda riigi vaates. Ettevõtja ei pea alati tingimata teadma, kus mis teenust täpselt saab. Kui selle muudatuse tulemusena, selle liitmise tulemusena saaks teenus efektiivsemaks ja selgemaks, siis meie igal juhul seda toetame," rääkis Palts "Aktuaalsele kaamerale".

KredExi ja EAS-i liitmise kavast rääkis sel nädalal valitsuse pressikonverentsil ka rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, kes ütles, et kahe asutuse konsolideerimine panustaks sellesse, et see teenus, mida ettevõtlussektor saab, oleks parem, klaarim ja läbipaistvalt juhitud.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: