Kolmes maakonnas algab inimeste kodus vaktsineerimine

Üks süst on terve vakstiinikuur ja ei teki
Üks süst on terve vakstiinikuur ja ei teki "pooliku vaktsineerimise" probleemi,“ võtab Merits Jansseni eripärad kokku. Autor/allikas: New York National Guard/Flickr (CC BY-ND 2.0)

Sel nädalal hakkavad õendusteenuse osutajad Harjumaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal kodudes vaktsineerima neid inimesi, kel on keeruline perearsti juurde liikuda või raske haigus, mille tõttu nad ise vaktsineerima minna ei saa.

Inimesi, keda koduõde vaktsineerima läheb, lisab nimekirja perearst, teatas haigekassa. Nimekirjad antakse koduõendusteenuse osutajale, kes ise vaktsiini saava inimesega ühendust võtab ja aja kokku lepib.

Nimekirjad, kui palju inimesi kodus süstimist vajavad, täienevad iga päevaga, praegu on nimekirjadesse lisatud ligikaudu pooltuhat inimest.

Vaktsineerimine on inimese jaoks tasuta ning vakstineerimist alustatakse 60-aastastest ja vanematest inimestest. Esimesed vaktsiinisüstid tehakse nädala keskel.

Vaktsineerimiseks kasutatakse ühedoosilist Johnson&Johnson tütarettevõtte Janssen COVID-19 vastast vaktsiini, mida saabus üle eelmisel nädalal riiki 2400 doosi.

Koduste inimeste vaktsineerimist alustatakse suurematest piirkondadest, nagu Tartumaa, Harjumaa ja Ida-Virumaa, kuid kahe nädala pärast laiendab haigekassa vaktsineerimist üle Eesti.

Kuigi esialgu vaktsineeritakse 60-aastaseid ja vanemaid kodus lamavaid haigeid või liikumisraskustega inimesi, on haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul koduõel lubatud vaktsineerida ka inimese lähedasi.

"Mõistame, et raskelt haige lähedase hooldamine on suur ja vastutusrikas töö ning nende inimeste tervise kaitsmine on samuti oluline selleks, et hooldaja ei haigestuks," lisas Parv.

Haigekassal on õendusteenuse osutajaid üle Eesti 60, lisaks pakuvad koduõendust ka tervisekeskused, mida tänaseks on Eestis 44.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: