Tallinnas kerkib Kopli polikliiniku asemele aasta lõpuks uus tervisekeskus

Novembris peaks valmis saama Lääne-Tallinna keskhaiglale (LTKH) kuuluv Põhja-Tallinna tervisekeskus, kus teiste seas hakkavad vastuvõtte tegema perearstid ja LTKH eriarstid.

Möödunud aasta novembris nurgakivi saanud hoone ehitamine on graafikus, ehitustööde valmimise tähtaeg käesoleva aasta novembris ja patsientidele loodetakse uksed avada aasta lõpus, ütles ERR-ile LTKH ravijuht Imbi Moks.

Uus tervisekeskus kerkib endise Kopli polikliiniku asemele.

Moksi sõnul hakkavad uues tervisekeskuses vastuvõtte tegema 12 nimistuga perearsti ning mitmed Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstid ja erialaspetsialistid, näiteks hambaarstid, endokrinoloog, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, taastusarst ja psühhiaater.

Lisaks hakkavad uues tervisekeskuses tööle õed, ämmaemandad, füsioterapeut, massöör ja psühholoog. Tervisekeskuses saab teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda laboriuuringuteks vajalikke proove.

Tervisekeskuses hakkavad asuma ka apteek ja kohvik.

Ligi 5500 ruutmeetri suuruse tervisekeskuse projekteerimine, ehitus ning sisustamine läheb kokku maksma 7,5 kuni kaheksa miljonit eurot. Tervisekeskuse rajamist rahastatakse osaliselt Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest (1,7 miljonit eurot), ülejäänud summa tuleb LTKH omavahenditest,

Põhja-Tallinna tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera (Arhitektuuribüroo Visuaal), hoone projekteeris Esplan ning hoone ehituse peatöövõtjad on Mapri Ehitus ja Vanalinna Ehitus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: