Teadusnõukoda tegi valitsusele taas ettepaneku lapsed kooli lubada

Valitsust nõustav teadusnõukoda tegi valitsusele jälle ettepaneku lubada kõik Eesti koolilapsed järgmisest nädalast kooli, kuna kooliaasta lõpp on varsti käes ja Eesti kliimas vaheaja ärajätmine kõne alla tulla ei saa.

Lisaks võiks teadusnõukoja hinnangul võtta koroonapiirangute leevendamise kavva ühenädalaste vahedega.

"Teadusnõukoda soovitab endiselt, et veel see väike aeg, mis on jäänud, lapsed kooli läheksid. Haridusministeerium on ise välja pakkunud, et 50-protsendilise täituvusega, mis väikses koolis tähendab ilmselt ikka, et kõik lähevad kooli, aga suures koolis saab neid klasse hajutada ja maskid ja ventilatsioon, tänase ilmaga ei ole raske aknaid lahti teha," kommenteeris teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

Teadusnõukoja hinnangul on ka väliüritused ohutud.

"Ilmselt niisugused õues toimuvad üritused on suhteliselt ohutud, või seal inimeste arvu suurendamine. Siseüritused, eks seal peab mõtlema, mis siis ja kuidas. Teatrid-kinod ongi need, kus inimesed istuvad paigal, aga need on kindlasti järgmises järjekorras," ütles Lutsar.

Valitsus arutab piirangute leevendamist teisipäeva hommikul.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: