Emajões uppus ümber läinud paadist vette kukkunud mees

Paat, mis Emajõel ümber läks.
Paat, mis Emajõel ümber läks. Autor/allikas: Lõuna päästekeskus

Emajõel uppus neljapäeval mees, kes ümber läinud paadist vette kukkus.

Kell 15.38 sai häirekeskus teate, et Tartumaal Luunja vallas Kavastu külas Emajõe-Suursoo looduskeskuse lähedal on kolme inimesega paat ümber läinud ja üks inimene kadunuks jäänud. Päästjate saabumise ajal oli jõel näha ümber läinud paati, millel istus üks mees, teine mees oli vees ja hoidis paadist kinni.

Paadi juurde ujunud päästja avastas kolmanda pinnale kerkiva mehe, kelle ta kohe päästepaadiga lähenenud päästjatele üle andis. 51-aastane mees toimetati kaldale, kuid kiirabitöötajatel ei õnnestunud teda enam elule tuua.

Ilmselt oli uppunu paadi ümbermineku ajal selle alla jäänud.

Ümber läinud paadi juurest tõid päästjad kannatanud kaldale ja nad viidi kiirabiga haiglasse. Hinnanguliselt pidid mõlemad pisut üle 50-aastased mehed abi saamiseni vees olema ligi pool tundi.

Õnnetuspaik oli kergesti leitav ja ligipääsetav ning mehed saadi kiiresti päästetud.

Kohale tulnud politsei- ja piiravalveameti kaatri abil keerati kannatanute paat ümber ja pukseeriti kaldale.

Päästjad leidsid õnnetusse sattunud paadist pingi alt päästevestid. Päästevesti seljas mittekandmine oleks võinud sellel õnnetusel maksta ka mitu inimelu. Päästevesti, mis on veekogul liigeldes kohustuslik päästevahend, peab hoidma korralikult kinnitatuna seljas. Paadis kaasas olevast päästevestist ootamatu õnnetuse puhul kasu ei ole.

Sellel aastal on Eestis uppunud kokku 13 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: