Viimase kuu jooksul on uppunud vähemalt kolm inimest nädalas

{{1627220580000 | amCalendar}}
Veekogu.
Veekogu. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Viimase kuu aja jooksul on Eestis uppunud vähemalt kolm inimest nädalas, teatas päästeamet.

Päästeameti andmetel on pühapäeva õhtu seisuga sel aastal uppunud 37 inimest, neist 19 suvekuudel.

Alates jaanipäeva nädalast on veeõnnetustes hukkunud minimaalselt kolm inimest nädalas.

Tänavu on enim uppumissurmi olnud kukkumise tagajärjel - 12. Suplemisel on uppunud 13, kalastamisel kaheksa, paadisõidu käigus kolm ning jääsõidul üks inimene.

Tänavune veeõnnetuste statistika pühapäeva hommiku seisuga. Autor/allikas: Päästeamet

 

Päästeamet märgib, et veega seotud riske saab vähendada, kui inimesed räägiksid eakate ning lastega veeohtudest ning hoiaks neil vee ääres silma peal.

Päästjad tuletavad ka meelde, et tundmatus kohas ei tohiks vette hüpata, tugeva lainetusega merre ning kiire vooluga jõkke ei tohiks samuti ujuma minna. Ameti sõnul tuleks eelistada ametlikke randu, ujuda kalda lähedal ja nii, et jalad põhja ulatuvad.

"Vesi ja alkohol ei käi kokku. Ohtlikud on ka nõrk joove ja pohmell, mis võivad kaasa tuua vereringehäired nii südames kui jäsemetes. Ära lase ka purjus sõpra vette," lisas päästeamet.

Amet rõhutas, et paadis tuleks kanda õigesti kinnitatud päästevesti ning päästevest või uppumiskindel jope peaks seljas olema ka kahlamispükstega kalastades.

Pühapäeval uppus kaks alkoholi tarvitanud inimest

Pühapäeval uppus Eestis kaks inimest, kes olid enne ujuma minemist alkoholi tarvitanud.

Kell 16.31 teatati häirekeskusele, et Põlvamaal Räpina vallas Mehikoorma sadamas on uppunud mees, kes oli appi hüüdnud, järsust kaldast välja ronida püüdes tagasi sügavasse vette kukkunud, vee alla vajunud ja enam pinnale ei tulnud.

Kohalik sukelduja varustuses mees koos pääste pinnaltpäästjatega otsisid kadunuks jäänud meest tulemusteta kella 19.53-ni. Muu hulgas kasutati traalimiseks kalavõrke. Kohale tellitud professionaalne tuuker leidis uppunud 33-aastase mehe kell 20.15.

Uppunu oli varem aega veetnud ohtralt alkoholi tarvitanud seltskonnas. Teda küll keelati ka seltskonnakaaslaste poolt, kuid need teda ujuma minemast takistada ei suutnud.

Kell 18.17 teatati, et Valgamaal Otepää vallas Truuta külas uppus inimene Nahajärve. Tegemist oli 63-aastase mehega, kes leiti umbes 15 meetri kauguselt pontoonsillast drooni abil ja kelle kohalikud elanikud enne päästjate saabumist kaldale tõid. Mehe elu päästa ei õnnestunud.

Esialgsetel andmetel oli uppunu enne ujuma minekut vähesel määral alkoholi tarvitanud.

Päästjad hoiatavad, et vesi ja alkohol kokku ei käi. Kuuma ilma ja alkoholi koosmõju on ettearvamatu ning võib esile kutsuda teadvuse kaotuse või muu terviserikke, mille järel vette läinud inimene ilma kiire abita upub. Turvalisem on ujuda valvega rannas, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks, hoidudes kalda lähedale.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: