Viimase ööpäevaga tuvastati 127 koroonapositiivset

Koroonaproovi andmine ninaneelust.
Koroonaproovi andmine ninaneelust. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4026 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 127 ehk 3,1 protsenti testide koguarvust

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 54 inimesel. 38 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 33, Tartumaale kümme, Valgamaale kaheksa, Põlvamaale viis, Võrumaale neli ja Viljandimaale kolm uut nakkusjuhtu. Saare- ja Lääne-Virumaale lisandus kaks ning Jõgeva-, Pärnu- ja Raplamaale üks uus positiivne testitulemus. Hiiu-, Järva- ega Läänemaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kolme positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 188 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,2 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku kaheksa, haiglaravi vajab 119 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 86 inimest (72 protsenti).

Ööpäeva jooksul suri kolm inimest – 80-aastane naine, 95-aastane naine ning 96-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1250 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Ööpäeva jooksul manustati 12 493 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 463 332 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 258 847 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 65,8 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: