Ööpäevaga lisandus 62 nakatunut

Koroonameetmed spordisaalis
Koroonameetmed spordisaalis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimase 24 tunni jooksul analüüsiti terviseameti andmetel 3206 koroonatesti, millest 62 ehk 1,9 protsenti osutus positiivseks.

Suri üks inimene: 80-aastane naine. Kokku on alates pandeemia algusest Eestis viirusega surnud 1251 inimest.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku seitse ning haiglates on laupäevaga võrreldes üks inimene rohkem. Kokku vajab haiglaravi 120 patsienti, kellest 17 on intensiivravil ja kaheksa juhitaval hingamisel.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 89 inimest ehk 74 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 28 inimesel. 24 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Valgamaale lisandus kaheksa, Pärnumaale seitse, Ida-Virumaale kuus ning Viljandimaale neli uut nakkusjuhtu. Rapla- ja Lääne-Virumaale lisandus kaks, Põlva-, Tartu- ja Läänemaale lisandus üks uus positiivne testitulemus. Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Saare- ja Võrumaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahe positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 183 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,1 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 5214 vaktsiinidoosi, millest 3841 olid esmased kaitsesüstid. Vaktsineerimisi on tehtud kokku 467 173 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 261 240 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 65,9 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: