Otse kolmapäeval kell 17: soome-ugri maailmakongressi minevik ja tulevik

Hõimuklubi otseülekande korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Hõimuklubi otseülekande korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus Autor/allikas: MTÜ Fenno-Ugria Asutus

Tartus 16.-18. juunini toimuva VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi eel räägivad kongresside ajaloost, eelseisvast kongressist ja tulevikust kõikidel senistel maailmakongressidel osalenud Eesti delegaadid Andres Heinapuu, Jaak Prozes ja Tõnu Seilenthal. Nende mõtteid saab jälgida kolmapäeval algusega kell 17 ERR-i portaali otseülekandes.

Vaatajad saavad sõnavõtjatele ka küsimusi esitada.

Seoses üleilmse COVID-19 puhanguga edasi lükatud VIII soome-ugri maailmakongress toimub vastavalt Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee otsusele hübriidvormis.

Tartus toimuva kongressi teema on "Kultuurimaastikud – keel ja meel". Teemarühmades käsitletakse keele säilitamise ja edasiandmise ning kakskeelsuse probleemide kõrval ka kliimamuutuste mõju soome-ugri rahvastele ja kultuuriinnovatsioonide küsimusi.

Oluline teemavaldkond on traditsiooniliste ja uute meediakanalite kasutamine ja kaasaegsete keeletehnoloogiate rakendamine soome-ugri rahvaste teabetöös.

Kongressi ava- ja lõputseremooniat saab jälgida ka ERR-i portaalide vahendusel.

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile on oodata 23 hõimurahva esindajaid. Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi esitatud kongressikutsed on vastu võtnud Venemaa president Vladimir Putin, Soome president Sauli Niinistö ja Ungari president Janos Aderile.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: