Seer soovib Tallinnalt abi vaktsineerimiskeskuste ülalpidamisel

Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

COVID-19 vaktsineerimise korralduse töörühm soovib, et Tallinn toetaks juunis Sõle spordikeskuses ja Tondiraba jäähallis avatavate vaktsineerimiskeskuste ülalpidamise kulude katmist.

Esimene vaktsineerimiskeskus on planeeritud avada 8. juuni Tondiraba jäähallis ja hoida seda avatuna kuni 4. augustini. Teise vaktsineerimiskeskusena Tallinnas on planeeritud 21. juunil avada vaktsineerimiskeskus Sõle spordikeskuses ja hoida seda avatuna kuni 5. septembrini.

Ühe vaktsineerimiskeskuse ülalpidamise kulud nädalas on suurusjärgus 4000 eurot ning riik soovib, et Tallinn aitaks seda kulu katta. "Palume eratervishoiu koostööpartnerite poolt avatavates või hallatavates Tallinna vaktsineerimiskeskustes Tallinna linna tuge," kirjutas vaktsineerimistöörühma juht Marek Seer Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile.

Seeri sõnul on vaktsineerimiskeskuste maksimaalseks võimekuseks planeeritud ligikaudu 7000 doosi nädalas, täpne dooside arv keskuse kohta selgub siis, kui teada vaktsiinide tarned ning inimeste huvi vaktsineerimise vastu.

Riik on lisaks vajadusel koos eratervishoiu koostööpartneritega valmis tagama Tallinna linnas täiendava vaktsineerimisvõimekuse suurusjärgus 5000 doosi nädalas, seda teenusepakkuja enda pindadel.

"Kokkulepped on saavutatud viie teenuspakkujaga, kes on valmis nädalase etteteatamisega vaktsineerima meile soovitud mahus Tallinna linnas," ütles Seer.

Eestis oli teisipäeva seisuga vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga üle 470 000 inimese. Praegu on üle Eesti avatud vaktsineerimiskeskused lisaks Tallinnale viies piirkonnas: Tartu, Pärnu, Rakvere, Jõhvi ja Narva.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: