Euroopa Komisjon uurib Facebooki reklaamijate andmete kasutamise pärast

{{1622811660000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Facebooki veebikülg. Autor/allikas: Kon Karampelas/Unsplash

Euroopa Komisjon teatas reedel, et alustab Facebooki suhtes uurimist seoses andmete kogumisega reklaamijatelt.

Komisjon tahab selgitada välja, kas reklaamijatelt andmete kogumine annab Facebookile kuulutuste turul ebaõiglase eelise.

USA sotsiaalmeediahiid müüb reklaamipinda oma Marketplace'i teenusel, kuid kogub ka andmeid, mis võivad anda sellele ebaõiglase eelise.

Samuti uuritakse, kas Facebooki ühe kasutajaga sisselogimine lubab sel kasutada ebaõiglaselt andmeid, mis on kogutud erinevatelt teenustelt nagu suhtlusvõrgustik, kohtingurakendus ja reklaamiplatvorm.

Kuigi komisjoni ja Briti konkurentsiameti juurdlused on eraldiseisvad, tehakse ametnike sõnul neis lähedat koostööd.

"Facebook kogub meeletus koguses andmeid kasutajate tegevuse kohta oma suhtlusvõrgustikus ja mujal," ütles komisjoni asepresident ja konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

"Me uurime põhjalikult, kas need andmed annavad Facebookile ebaõiglase konkurentsieelise, seda eriti kuulutuste sektoris, kus Facebook konkureerib firmadega, millelt see andmeid kogub," lisas ta.

Facebooki Marketplace'il reklaamivad firmad peavad jagama Facebookiga andmeid, kuid komisjoni teatel võib internetihiid konkurentsi seeläbi moonutada.

"Facebook võib näiteks saada täpset infot kasutajate eelistuste kohta oma konkurentide reklaamitegevuse pealt ja kasutada neid andmeid, et Facebook Marketplace'i selle järgi kohandada," öeldi avalduses.

Komisjon on ka mures, kuidas Marketplace on integreeritud Facebooki suhtlusvõrgustikku. "Seda tüüpi sidumine annab firmale klientideni jõudmisel eelise ja piirab ligipääsu konkureerivatele reklaamiteenustele."

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: