EL võib leevendada riigiabi reegleid taastuvenergiale

Päikesepaneelide paigaldamine.
Päikesepaneelide paigaldamine. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Euroopa Liidu konkurentsivõimud kaaluvad muudatusi riigiabi reeglites, millega liikmesriigid saaksid õiguse subsideerida taastuvenergia projekte kuni 100 protsendi ulatuses, teatas Euroopa Komisjon esmaspäeval.

"Euroopa vajab arvestatavat hulka investeeringuid taastuvenergiasse. Ehkki märgatav osa neist tuleb erasektorist, on ka avalike vahendite toetusel oluline roll tagamaks, et roheline üleminek toimuks kiiresti," ütles Euroopa Komisjoni konkurentsiküsimuste volinik Margrethe Vestager pressile saadetud avalduses.

Komisjoni ettepanekud on osa laiemast kavast, mille raames loodetakse aasta lõpuks teha muudatusi kliima-, energeetika- ja keskkonnavaldkonna riigiabi reeglites.

Vestageri sõnul lubaks reeglite leevendamine liikmesriikidel võtta kasutusse uued abimeetmed ning projekte saastevaba transpordi, hoonete energiatõhususe ja loodusliku mitmekesisuse valdkonnas lubataks täies ulatuses valitsustel rahastada.

Riigid peavad subsideerivate projektide käivitamise eel konsulteerima kõigi asjassepuutuvate pooltega, et tagada riigiabi tõhusus ning seda antakse ainult hädapärases ulatuses.

Uute reeglite alla jääksid ka maagaasiprojektid, kui need vastavad Euroopa Liidu kliimaeesmärkidele.

Osapooled saavad muudatuste suhtes oma parandusettepanekuid esitada kuni 2. augustini, mis järel Euroopa Komisjon esitab oma lõpliku ettepaneku.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: