Ööpäevaga lisandus 86 nakatunut

Antigeeni kiirtestimise silt lennujaamas.
Antigeeni kiirtestimise silt lennujaamas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase 24 tunni jooksul analüüsiti terviseameti andmetel 4085 koroonatesti, millest 86 ehk 2,1 protsenti osutus positiivseks.

Ööpäevaga ei lisandunud ühtegi surmajuhtumit. Kokku on alates pandeemia algusest Eestis koroonaviirusega surnud 1264 inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 33 inimesel. 24 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 25, Raplamaale kuus, Tartumaale viis, Võrumaale neli, Saaremaale kolm, Jõgeva- ja Valgamaale kaks ning Lääne-, Põlva- ja Pärnumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kolme positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 106,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 2,6 protsenti.

Haiglaravi vajab 80 inimest

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid seitse ning võrreldes esmaspäevaga on haiglates 16 inimest vähem. Kokku vajab haiglaravi 80 patsienti, kellest 11 on intensiivravil ja kuus juhitaval hingamisel.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,9 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 69 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 62 inimest ehk 76 protsenti.

Kaitsesüsti on saanud 37,9 protsenti Eesti elanikest, täiskasvanute vaktsineerituse hõlmatus on 46,6 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 6310 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 503 716 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 301 600 inimesel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: