Ööpäevaga tuvastati 51 nakatunut

Hoian vahet plakat
Hoian vahet plakat Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2814 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 51 ehk 1,8 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 13 inimesel. 11 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus kümme, Pärnumaale viis, Tartumaale ja Lääne-Virumaale neli, Raplamaale ja Võrumaale kolm, Läänemaale ja Viljandimaale kaks, Põlvamaale ja Valgamaale üks nakatunu. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kolmel juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 115,0 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 2,8 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates kolm uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 97 patsienti.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 74 inimest (76,3 protsenti).

Ööpäeva jooksul manustati 5206 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 499 104 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 293 996 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66,4%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: