Läti leevendas piiranguid välismaalt tulijatele

{{1623784620000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Alates kolmapäevast võib Lätti minna ka täiesti mõjuva põhjuseta, otsustas Läti valitsus teisipäeval. See tähendab, et vaktsineeritud või koroona läbipõdenud EL-i kodanikud võivad minna Lätisse turismireisile.

Nende jaoks, kel on täielikust koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kuurist möödas kaks nädalat või kes on haiguse läbi põdenud ja esitavad selle kohta tõendi (digitõendi), on piirangud kaotatud, selgub Läti rahvusringhäälingu ülevaatest.

Kes aga siseneja ei ole vaktsineeritud, peab ta enne riiki sisenemist endiselt tegema testi ja jääma pärast piiriületust seitsmeks päevaks isolatsiooni, kui ta test oli negatiivne. Karantiini jäämise nõue kestab saabujatele nendest Euroopa majanduspiirkonna riikidest, mille 14 päeva nakatumine 100 000 elaniku kohta on madalam kui 75. See tähendab ka Eestist saabunute karantiinikohustust, kuna Läti võimud teatavad iga reede turvaliste riikide nimekirja ning praegu on Eesti veel kõrgema nakatumisega riikide hulgas.

Ülevaade Läti sisenemispiirangutest. Autor/allikas: Läti transpordiminsteerium

 

Euroopa Liidu kokkuleppe põhjal loeb Läti nüüdsest madala nakatumisriskiga maaks riike, kus kahe nädala nakatumisnäit jääb alla 75. Seni oli see piir 50.

Igal juhul tuleb Lätti minnes täita ka elektrooniline tõend.

Samuti tühistas Läti valitsus teisipäeval maskinõude vabas õhus rahvarohketes kohtades, näiteks tänavakohvikutes, haridus-, psühhoteraapia-, kihutustööüritustel, jumalateenistustel ja lastelaagrites.

Valitsuse epidemioloogilise julgeoleku eeskirjades selgitatakse, et kui viimase 14 päeva nakatumus 100 000 elaniku kohta on langenud alla 200, võib selle meetme üle vaadata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: