Valitsus loobus plaanist katkestada reovee seireuuringud

Selline paks sültjas mass näeb reovesi välja settevannis.
Selline paks sültjas mass näeb reovesi välja settevannis. Autor/allikas: Osoon/ERR

Valitsus hülgas varasema plaani ning teatas, et jätkab koroonaviiruse leviku seireuuringut reovees ka juulis.

"Koroonaviiruse levik näitab vaikset kasvutrendi. Me peame jälgima viiruse levikut väga tähelepanelikult, sest oluline on tabada nakatumiste tõus võimalikult vara. Reovee seireuuring annab selleks võimaluse. Seetõttu oleme eraldanud vahendid ka reovee seiramiseks suvekuudel," ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Kui esialgu oli valitsusel sarnaselt eelmisele aastale plaanis peatada juuliks seireuuring, siis koroonaviiruse levik kerge tõusu taastudes pidas valitsus vajalikuks jätkata seiramisega esimesel võimalusel, teatas haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) pressiteenistus neljapäeval.

Seireuuringu senine läbiviija Tartu Ülikool on HTM-iga läbirääkides oma tegevuse ümber vaadanud ning taasalustab seiramist augustist, seni hoiab viiruse sisaldusel reovees silma peal terviseamet. 

"Reovee seiramine peab kriisjuhtimise huvides jätkuma teadlaste puhkuse ajal ning selleks ajaks võtab seiramise üle terviseamet. Reovee seiramine jätkub Tartu Ülikoolile sarnase meetodiga ning kasutab uuringus samade pumplate proovivõtupunkte," selgitas terviseameti peadirektor Üllar Lanno pressiteate vahendusel. Uuringutulemused avaldatakse operatiivselt terviseameti veebilehel ning olukorra ülevaade edastatakse valitsusele.

Reovee seireuuringu tellib ja maksab läbi Euroopa Liidu taasterahastu vahendite HTM. Samadest vahenditest toetatakse ka koroonaviiruse leviku seiret rahvastikus ning viirusetüvede sekveneerimist, mis jätkub samuti terve suveperioodi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: