Euroopa Liit trahvis Volkswagenit ja BMW-d 875 miljoni euroga

{{1625740020000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA

Euroopa Komisjon trahvis neljapäeval Saksa autotootjaid Volkswagenit ja BMW-d 875 miljoni euroga kartellileppe eest saastevastase tehnoloogiaga diiselautode arendamisel.

Juhtum puudutab diiselautodel kasutatavat lisandit AdBlue, mis aitab õhkupaisatavat heitgaasi puhastada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokkuleppe järgi maksab Volkswagen 502 ja BMW 373 miljonit eurot.

Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager ütles, et varem ei ole olnud kartelli, kelle eesmärk oleks piirata uue tehnoloogia kasutamist. Vestager tõi välja, et Saksa autotootjad oleksid saanud selle tehnoloogiaga luua isegi puhtamat heitgaasi kui Euroopa Liidu reeglid nõuavad.

"Tänane otsus puudutab seda, kuidas legitiimne tehniline koostöö valesti läks," ütles konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

"Kõik kodanikud peavad saama usaldada, et autotootjad võistlevad omavahel,ka autode kahjulike emissioonide vähendamisel. Kuid need ettevõtted ei vastanud ootustele. Viie aasta jooksul vältisid nad tahtlikult omavahelist konkurentsi, et Euroopa Liidu emissioonistandardiga võrreldes taset mitte ületada. Autotootjad teadsid, et AdBlue kasutamine suuremas koguses võib tähendada efektiivsemat lämmastikoksiidi puhastamist mitmetel mudelitel. Nad teadsid, et neil on tehniline võimekus paremini puhastada kui seaduses ette nähtud," rääkis Vestager.

Daimler pääses trahvist, kuna ettevõte tegi uurijatega koostööd.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: