Vaktsineerimata inimesed peavad sõidueksamil maski kandma

Transpordiamet hakkab sõidueksamil eristama vaktsineeritud ja mittevaktsineeritud inimesi, nõudes viimastelt maski kandmist.

Transpordiameti teenindusbüroodes ja teooriaeksamil on esmaspäevast maskikandmine ning desinfitseerimisvahendite kasutamine soovituslik. Sõidueksamil ei ole nõutud maski kandmine, kui eksamineeritav esitab vaktsineerimist tõendava sertifikaadi või tõendi koroonaviiruse läbipõdemise kohta eksamile eelneva kuue kuu jooksul.

Kui eksamineeritav pole vaktsineeritud või ta ei ole põdenud koroonaviirust, on maski kandmine sõidueksamil eksamiautos kohustuslik.

"Aja kokkuhoiu mõttes tasub tõend kaasa võtta paberil, et eksamineerijal oleks seda lihtsam kontrollida," teatas transpordiameti pressiesindaja.

Samasugused nõuded kehtivad teistele eksamisõidul osalevatele inimestele (nt tõlk).

Juhul, kui eksaminand keeldub mõjuva põhjuseta (nt tervislikud põhjused jms objektiivsed põhjused) maski kandmisest või desinfitseerimisvahendite kasutamisest sõidueksami sooritamisel, siis on transpordiameti teenistujal õigus klienti eksamile mitte lubada.

Eksamiks broneeritud aeg tühistatakse ja riigilõivu ei tagastata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: