Tsihhanovskaja kohtus Valges Majas Bideniga

Svjatlana Tsihhanovskaja ja Joe Biden.
Svjatlana Tsihhanovskaja ja Joe Biden. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA president Joe Biden kohtus kolmapäeval Valges Majas Valgevene opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskajaga.

"Mul oli au võõrustada Tsihhanovskajat täna hommikul Valges Majas," ütles Biden Twitteris. 

President avaldas toetust Valgevene inimeste demokraatiapüüdlustele.

"USA toetab Valgevene rahvast nende püüdlustes demokraatia ja universaalsete inimõiguste nimel," lisas riigipea.

Tsihhanovskaja ütles pärast kohtumist ajakirjanikele, et rääkis president Bidenile sellest, kuidas Valgevenes toimuv pole mitte geopoliitika, vaid küsimus on vägivalla ja seadusetuse lõpetamises. "Mulle kinnitati, et USA seisab koos Valgevenega ja jääb Valgevenet toetama ka tulevikus," rõhutas opositsiooniliider.  

Maapaos elav Tsihhanovskaja pidi algselt rääkima vaid USA kõrgete ametiisikutega, kuid lõpuks soovis temaga kohtuda ka president.

Tsihhanovskaja kohtus päev varem Washingtonis USA riikliku julgeolekunõuniku Jake Sullivaniga ningenne seda pidas kõnelusi USA välisministri Antony Blinkeni ja abivälisministri Victoria Nulandiga. Opositsioonijuht kohtus ka valgevenelaste diasporaaga.

Tsihhanovskaja meeskond arutas teisipäeval USA välisministeeriumi ametnikega sanktsioone Valgevene vastu, samuti võimalusi aidata valgevene rahvast.

"Senikaua, kuni meil ei toimu uusi valimisi, on vaja üha suuremat survet (Minskile) demokraatlikelt riikidelt," lausus ta.

"Meie eesmärk oli anda värsket infot, me koordineerisime tegevust, selgitasime Valgevene olukorra eripära," lisas Tsihhanovskaja.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: