Ööpäevaga lisandus 197 koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 8016 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 197 ehk 2,5 protsenti testide koguarvust. Uutest nakatunutest 158 inimest ehk 80,2 protsenti olid vaktsineerimata, kuue nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 76 inimesel. 64 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 29, Pärnumaale 23, Viljandimaale 13, Ida-Virumaale 8 ja Raplamaale seitse uut nakkusjuhtu. Võru- ja Saaremaale lisandus viis, Järva- ja Lääne-Virumaale neli, Jõgeva, Lääne- ja Põlvamaale kolm ning Valgamaale üks uus positiivne testitulemus. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. 13 juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 118 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 3,5 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati kuus uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 39 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 57 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 19 inimest ehk 48 protsenti. Haiglaravil viibivatest patsientidest kaks inimest ehk 5,1 protsenti on lõpetatud vaktsineerimisega.

Ööpäeva jooksul manustati 5232 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 633 849 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 558 566 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 57 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: