Fischer: riskigruppe vaktsineerides väheneks haiglaravi vajadus viis korda

Krista Fischer
Krista Fischer Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Põhjamaades on üleüldine koroonavaktsineerituse tase kõrgem kui Eestis ja vanemaealiste seas satub seetõttu vähem inimesi viirusega haiglasse. Valitsuse teadusnõukoja liige, matemaatik Krista Fischer ütles, et kui Eesti eakatest oleks vaktsineeritud 80–90 protsenti, oleks praegu haiglas viis korda vähem koroonapatsiente.

Fischer vaatles 10 päeva pikkust perioodi augusti lõpus ja septembri alguses, kui haiglaravile jõudis 91 inimest, kellest 38 olid üle 80 aasta vanused.

"Nendest omakorda 28 olid vaktsineerimata ja nendest 28 [haigest] võib julgelt öelda, et kui oleks vaktsineeritud, siis võib-olla kõiki eakaid see ei päästaks, aga võib-olla seitse oleks läinud haiglasse," rääkis Fischer.

"Kui vaatan teisi vanusegruppe ka, siis alla 70-aastastest on kokku läinud haiglasse 37 inimest ja nende 37 seas on ainult kaks vaktsineeritud inimest olnud. Ka nooremate hulgas on näha, et vaktsineerimine väga tugevat mõju omab just raske haiguse vältimisel. Kui me suudaksime vähendada vähemalt poole võrra seda arvu, kui palju meil on vaktsineerimata inimesi riskigruppides, siis ma arvan, et juba tuleks kolmekordne haiglapatsientide arvu langus sellest," sõnas ta.

Vaktsineerimine vähendab nakatumise tõenäosust ja haiglasse sattumise tõenäosust. "Kui me suudaks enamuse riskigruppidest, 80–90 protsenti vaktsineerida, siis haiglapatsientide arv võib-olla oleks praegu ainult viiendik sellest, mis ta on," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: