Helsingis tõuseb kaugkütte hind sügisel 25 protsenti

Helenile kuuluv soojusjaam, kus toodetakse soojust kivisöest.
Helenile kuuluv soojusjaam, kus toodetakse soojust kivisöest. Autor/allikas: Markku Pitkänen/Yle

Helsingis kaugkütteteenust pakkuv Helen teatas sügise eel karmist hinnatõusust, ettevõtte müügijuhi sõnul tõuseb hind talvel ja järgmisel kevadel tõenäoliselt veelgi.

Keskmiselt oli kortermajas ühe majapidamise kaugküttearve eelmisel sügisel 61 eurot kuus, sel sügisel tõuseb hind 76 euroni, kirjutab Yle.

Ridaelamus tõuseb kuu arve 85 eurolt 105 euroni ja eramajas 181 eurolt 217 euroni. Hinnad kehtivad oktoobrist detsembrini.

Heleni müügijuht Anu-Elina Hintsa ütles, et hinnad tõuseva ka veel talvel, peale seda on loota, et hinnad võivad ka langema hakata.

Taoline hinnatõus pole esmakordne, Helen tõstis kaugküttehindu pea sama palju ka tänavuseks suvehooajaks, mis kestab maist septembrini. Heleni prognoosi järgi tõusevad kaugküttehinnad Helsingis ka talve- ja kevadhooajal.

Heleni nõukogu esimees Osmo Soininvaara on märkinud, et kui lähtuda puhtalt kaugkütte tootmise kasvavatest kuludest, oleks pidanud hindu tõstma lausa 50 protsenti.

Peamine hinnatõusu põhjused on kütuse ja heitmekvootide kallinemine ning aktsiiside tõus, kirjutab Yle.

Hintsa märkis, et kui ettevõte ei kasuta sooja tootmiseks enam fossiilseid kütuseid, langevad ka kulud ettevõtte jaoks ning hindu saab langetada. "Aga see ei juhtu aasta jooksul," ütles Hintsa.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: