Valimiste eel on Tallinnas oodata kümmekonna ehitise valmimist

Majaka-Gonsiori rattasild pidi avatama 15. septembril, kuid see ei ole veel valmis.
Majaka-Gonsiori rattasild pidi avatama 15. septembril, kuid see ei ole veel valmis. Autor/allikas: ERR

Oktoobri keskel toimuvate kohalike valimiste eel on Tallinnas oodata vähemalt kümmekonna ehitusobjekti valmimist.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti edastatud andmete kohaselt plaanitakse septembris valmis saada seitse ning oktoobris kaheksa erinevat tänavaremonti ja kergliiklusteed. Amet ei täpsustanud siiski objektide valmimise täpset aega.  

Kohaliku omavalitsuse valimised peetakse 17. oktoobril.

Kui septembris peaksid valmima viie linnaosa kvartalisiseste teede taastusremondid, siis oktoobrisse on kavandatud ka mitme suuremat tähelepanu saanud ehituse valmimine.

Võidujooksu tänava remont Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Septembris lõpetatakse Nõmme, Kristiine, Haabersti, Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosa kvartalisiseste teede taastusremont. Lisaks kavandatakse septembrisse ka Halla tänava ja Kaheküla tee 1-7 taastusremondi ning Käba tänava projekteerimise ja rajamise valmimine Haabersti linnaosas Vismeistri asumis, Kuldnoka tänav 12a parkla projekteerimine ja rajamine Kristiine linnaosas ning Ehitajate tee Nõmme keskuse ja Sõpruse puiestee vahelise lõigu, sealhulgas Sõpruse puiestee ja Akadeemia tee ringi taastusremondi valmimine Mustamäel.

Oktoobris plaanitakse avada Vesivärava tänava ja Narva maantee vahele jääva Jaan Poska tänava rekonstrueeritud lõik, rekonstrueeritud Võidujooksu tänav, taastusremondi läbinud Nõmme tee lõik Kajaka tänava ja Tammsaare tee vahel ning siis peab valmis saama ka Loomaaia territooriumi katete taastusremont.

Poska tänava remont Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Lisaks avatakse oktoobris kaks kergliiklusteed: Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendav kergliiklustee teine etapp ehk Gonsiori ja Majaka tänavate vaheline jalgrattatee lõik, mille avamise ajaks öeldi suve keskel ERR-ile 15. september. Oktoobris avatakse ka Pärnu maantee ja Viljandi maantee vaheline kergliiklustee, mis peaks hõlmama ka Vabaduse puiestee ja Männiku tee ristmiku alust rattatunnelit. Veel aprillis öeldi ERR-ile, et see objekt peaks valmima novembris.

Samuti valmivad oktoobris Kesklinna ja Kristiine linnaosa kvartalisiseste teede taastusremondid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: