Alaealiste jaoks muutub koolisisese huviharidusega seonduv piirang

Üks populaarsetest erialadest on alushariduse pedagoogika.
Üks populaarsetest erialadest on alushariduse pedagoogika. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Valitsus muudab alaealiste eneseisolatsiooni kohustust koroonaviiruse lähikontakti korral kooli- või lasteaiasiseses huvihariduses.

Kui laps lapsehoius, lasteaias või koolis puutub kokku koroonahaigega, siis tohib ta haigussümptomite puudumisel käia edasi vastavalt kas koolis või lasteaias, kuid ka huviringides, kus osalevad ainult sama kooli või lasteaia lapsed või noored. Samuti juhul, kui lähikontakt tekib nendes huviringides, võib ta haigussümptomite puudumisel jätkata koolis või lasteaias käimist.

Koolis või lasteaias või seal korraldatud huvihariduses toimunud koroonahaigega lähikontakti korral tuleb lapsel või noorel kümneks päevaks loobuda koolivälisest huviharidusest, -tegevusest, noorsootööst ja muust.

Lisaks täpsustas valitsus koroonaviiruse regulatsiooni seoses laste ja alla 18-aastaste või sel õppeaastal 19-aastaseks saavate noorte riigipiiri ületamise ja eneseisolatsiooniga.

Uuendatud nõuded puudutavad Eestisse tulemist riskiriikidest, kus 14 päeva nakatumise näit 100 000 elaniku kohta on üle 75.

Alla 12-aastaste laste suhtes hakkab kehtima nõue, mille järgi tuleb lapsel, kes käis reisil koos vaktsineerimata või COVID-19 läbipõdemata lapsevanema või hooldajaga, teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks reisijärgsel kolmandal päeval COVID PCR test. Näiteks, kui reisilt saabuti pühapäeval, tuleb test teha kolmapäeval.

Juhul, kui lapsel pole haigussümptomeid, tohib ta minna kohe pärast reisi kooli, lasteaeda või lapsehoidu ja osaleda ka seal toimuvates huviringides. Kui reisijärgsel kolmandal päeval tehtud testi tulemus on positiivne, tuleb tal jääda karantiini. Alates kümnendast päevast tohib laps osa võtta ka kooli- või lasteaiavälisest huviringist.

Alla 12-aastane laps, kes saabub riiki vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud vanema või hooldajaga ja kellel pole haigustunnuseid, saab koolitöös ja huvitegevuses osaleda piirangutevabalt.

12-18-aastastele ja sel õppeaastal 19-aastaseks saavatele vaktsineerimata noortele, kelle vanem või saatja ei ole vaktsineeritud ega läbi põdenud COVID-19 haigust, tuleb samuti teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks reisilt saabumisest kolmandal päeval COVID PCR test. Muus osas kehtib sama, mis alla 12-aastastele.

Uued nõuded hakkavad kehtima esmaspäevast, 27. septembrist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: