USA kongress kiitis heaks ajutise lahenduse valitsuse rahastamiseks

USA kongressi hoone Washingtonis päikeseloojangu ajal.
USA kongressi hoone Washingtonis päikeseloojangu ajal. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA senat ja esindajatekoda kiitsid neljapäeval ootuspäraselt heaks ajutise lahenduse keskvalitsuse rahastamiseks, millega välditi administratsiooni osalist sulgemist.

Senati demokraatide enamuse juht Chuck Schumer oli juba päev varem kinnitanud, et demokraadid ja vabariiklased on selles osas kokkuleppele jõudnud.

Vahelahendus võimaldab föderaalvalitsust rahastada järgmise paari kuu jooksul.

Eelnõu poolt hääletas esindajatekojas 254 ja vastu oli 175 rahvaesindajat. Senatis läks ettepanek läbi häältega 65–35. Poolt hääletas 15 vabariiklast.

Rahandusminister Janet Yellen hoiatas juba kuu algupoolel, et USA valitsusel saab millalgi oktoobris raha otsa, kui kongress ei kiida heaks föderaalse võlalae tõstmist. Kongress peatas 28 miljardi dollarilise võlalae toimimise 2019. aastal kaheks aastaks kuni tänavu 31. juulini.

Yellen ütles kirjas esindajatekoja spiikrile Nancy Pelosile, et kui lage ei tõsteta, on "Ühendriigid esimest korda oma ajaloos olukorras, kus riik ei suuda oma kohustusi täita".

Riigi võlakoorem ja eelarvepuudujääk on koroonaviiruse pandeemia ajal tempokalt kasvanud, kuivõrd Washington on kiitnud heaks kolm tohutut ergutuspaketi viiruse majandusmõjude leevendamiseks.

Võlalae tõstmine ei tähenda kulutuste suurendamist, kuid lubab rahandusministeeriumil rahastada projekte, mis on juba kongressi heakskiidu saanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: