Algab Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine

{{1633413720000 | amCalendar}}
Foto: Enefit Green

Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green avalikustas teisipäeval aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO). Pakkumise hinnavahemik on 2,45 eurot kuni 3,15 eurot.

Jaepakkumise raames esitatavad märkimiskorraldused tuleb esitada hinnaga, mis vastab hinnavahemiku kõrgemaile tasemele, s.o 3,15 eurot aktsia kohta. Pakkumise lõplik hind määratakse kindlaks investorite nõudluse väljaselgitamise protsessi kaudu ja on ühesugune nii jaepakkumises kui ka institutsionaalses pakkumises osalevate investorite jaoks, teatas Eesti Energia.

Enefit Greeni aktsiate pakkumisperiood algab teisipäeval kell 10 ja lõpeb 14. oktoobril kell 14. Pakkumise tulemused ja aktsiate jaotus on plaanis avalikustada 15. oktoobril või sellele lähedasel kuupäeval ning aktsiatega Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas kauplemise esimeseks päevaks on kavandatud 21. oktoober või sellele lähedane kuupäev.

Aktsiaid saab märkida Eestis neljas suurimas pangas, lisaks pakkumise peakorraldajale Swedbankile ja jaepakkumise korraldajale LHV-le ka SEB-s ja Luminoris.

Pakkumise baasmahuks on kuni 115 miljonit eurot, mis koosneb uue lihtaktsia emiteerimisest mahus kuni 100 miljonit eurot ning olemasoleva lihtaktsia müümisest mahus kuni 15 miljonit eurot.

Baasmahu raames pakutakse investoritele kuni 17,3 protsenti kõigist Enefit Greeni aktsiatest. Olemasolevate aktsiate arvu võidakse suurendada kuni 60 miljoni euro võrra. Sellisel juhul võib pakkumise kogumaht olla kuni 175 miljonit eurot moodustades kuni 26,4 protsenti ettevõtte aktsiatest. Aktsiaid pakutakse avalikult jaeinvestoritele Eestis, Lätis ning Leedus.

Enefit Green soovib IPO-ga kaasata ligilähedaselt 100 miljonit eurot oma arendusprojektide ja võimalike uute projektide finantseerimiseks.

"Aktsiapakkumise käigus kaasatava raha toel plaanime ellu viia ettevõtte kasvustrateegia ja suurenda 2025. aastaks meie taastuvenergia tootmisvõimsust tänasega võrreldes 2,3 korda 1100 megavatini," ütles Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim ütles, et plaan on maksta igal aastal dividende 50 protsendi ulatuses normaliseeritud puhaskasumist.

Ta märkis, et eesmärgi saavutamiseks vajab Enefit Green aastatel 2021–2023 kuni 600 miljonit eurot investeeringuteks, milleks ettevõte kasutab nii aktsiaemissiooni käigus kaasatavat raha kui ka muid finantseerimisvõimalusi, näiteks pangalaene. Räim märkis, et maksimaalselt on plaan võtta laenu 200 miljonit eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: