Komisjon: energia hinnatõusud hoiab ära vaid rohetehnoloogia arendamine

Euroopa Komisjon püüab pidurdada elektrihinna hüppelist kasvu uute ühisturureeglitega. Komisjoni käsitluses hoiab tulevasi energiahindade dramaatilisi hüppeid üksnes rohetehnoloogia sihikindel arendamine.

Roheenergia on olnud kallis, kuid selle hind on hakanud energiakriisis langema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson rõhutas europarlamendis esinedes, et riikides, kus taastuvate energiaallikate kasutamine on rohkem levinud, on elektrihinda suudetud madalamal hoida.

"Oluline on tugevdada Euroopa valimisolekut ja vastupidavust hinnahüpetele. Peame panustama paindlikusse ja säilitusvõimalustesse, et kaasata taastuvat energiat elektriturul. Vajame hästi toimivat ja arenevat vedelgaasiturgu, mis oleks valmis lõimima taastuvallikatest saadavat gaasi," rääkis Simson.

Roheenergia on olnud kallis, kuid selle hind on hakanud energiakriisis langema. Hispaania ja Prantsusmaa soovivad, et elektrihind seotaks lahti gaasihinnast, mida neis riikides peetakse peamiseks elektrihinna tõusu põhjuseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: