Barclays panga juht pani Epsteini sidemete pärast ameti maha

Barlays panga endine juht Jes Staley
Barlays panga endine juht Jes Staley Autor/allikas: SCANPIX/AFP/TOLGA AKMEN

Suurbritannia suurpanga Barclays juht Jes Staley lahkus regulaatorite survel ametist. Talle sai saatuslikuks varasem läbikäimine Jeffrey Epsteiniga.

"Staley astus ametist tagasi, pidades silmas Suurbritannia regulaatorite tehtud järeldusi selle kohta, mida Staley rääkis seotusest Epsteiniga," teatas Barclays. 

Barclaysi aktsia hind langes esmaspäeval Londoni börsil kolm protsenti. 

"Uurimine ei leidnud tõendeid, et Staley nägi või oli teadlik Epsteini väidetavatest kuritegudest. Staley kavatseb vaidlustada regulaatorite järeldused," teatas Barclays. 

"Ma ei taha, et minu isiklik küsimus segaks seda fantastilist tööd, mida teete iga päev meie klientide teenindamiseks," teatas Barclays töötajatele mõeldud avalduses Staley. 

Barclays teatas, et uueks panga juhiks saab C.S. Venkatakrishnan. 

Suurbritannia regulaatorid kinnitasid Barclays avaldust. 

Staley väidab, et tema suhe Epsteiniga oli professionaalne. Nende tutvus sai alguses 2000. aastal, kui Staley oli investeerimispanga JPMorgan Chase juht. Epstein oli siis panga klient.

Staley sõnul lõpetas ta Epsteiniga suhtlemise, kui lahkus JPMorganist. 

Ajaleht The Wall Street Journal teatas 2020. aasta märtsis, et Staley külastas mitu korda Epsteini erasaart Kariibi meres. 

"Arvasin, et tunnen teda hästi ja ma ei teadnud tema tegevustest. Ma kahetsen sügavalt, et suhtlesin Jeffrey Epsteiniga," ütles 2020. aastal Staley.

Oma ametiajal koondas Staley tuhandeid töötajaid. Ta määras Barclays kõrgetele ametikohtadele endised JPMorgani pankurid. JPMorganis alustas karjääri ka Venkatakrishnan, teatas The Wall Street Journal

Epsteini süüdistati seksuaalkuritegudes ja alaealiste väärkohtlemises. Ta oli laia profiiliga miljardär, kes suhtles rahvusvaheliselt tuntud ja väärikate inimestega. 

Epstein tegi 2019. aastal vanglas enesetapu. Ta ootas New Yorgi föderaalses arestimajas oma kohtuprotsessi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: