Saue valla juhtimist jätkab senine koalitsiooon

Harry Pajundi, Andres Laisk, Lavly Perling.
Harry Pajundi, Andres Laisk, Lavly Perling. Autor/allikas: Sirje Piirsoo

Valimisliit Koostöö – Meie Vald, Reformierakond ja Isamaa sõlmisid kolmapäeval Saue valla juhtimiseks koalitsioonileppe. Sama koalitsioon juhtis valda ka enne valimisi.

Osapooled selgitavad, et koalitsioonileppes on pööratud tähelepanu vallaelu arendamisele kõige laiemas mõistes, kuid lähiaastatel on üheks väljakutseks kooli- ja lasteaiavõrgu laiendamine, et tagada kasvava elanikkonnaga omavalitsuses kõigile lastele kvaliteetne haridus ja koht lasteaias.

Et maksimeerida valla laenuvõimekus investeeringute elluviimiseks, on koalitsioon seadnud sihi saavutada valla eelarve põhitegevuse tulemiks 16 protsenti. Et plaane teoks teha, on kavas taotleda kaasrahastust toetusmeetmetest ning teha koostööd naaberomavalitsuste ja erasektoriga.

27-liikmelises vallavolikogus on valimisliidul Koostöö – Meie Vald 11, Eesti Reformierakonnal viis ja Isamaal neli mandaati. Saue vallavolikogu 27 mandaadile kandideeris 132 inimest. Valituks osutunutest 18 kuulusid ka eelmise volikogu koosseisu, üheksa on uued tulijad.

Koalitsioonipartnerite volikogu esimehe kandidaat on Reformierakonna liige Harry Pajundi, kes juhtis Saue vallavolikogu ka aastatel 2017-2021. Volikogu aseesimeste kohtadele esitab koalitsioon Lavly Perlingu (Isamaa) ja Eero Kaljuste (Koostöö – Meie Vald).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: