Tallinn jätkab veel vähemalt kaks nädalat distantsõppega

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) teatas "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et Tallinna koolides jätkub 4.-8. klassi distantsõpe veel vähemalt kaks nädalat.

Kõlvart kohtus teisipäeval koolijuhtidega ja koos tehti otsus osalist distantsõpet kaks nädalat pikendada.

"Meil kujunes ühine arusaam, et praeguses olukorras me peame jätkama osalise distantsõppega niikaua kuni olukord ei parane, eelkõige koolides," lausus Kõlvart.

Kõlvart ütles, et distantsõppe valemit hakkab otsustama iga kool iseseisvalt.

Kõlvart rääkis distantsõppe jätkumisest ka ETV saates "Esimene stuudio" (videos alates 16.30 - toim.). "Ma saan aru, et see on väga valus ja ebameeldiv otsus ja sellepärast ma ütlesin koolijuhtidele, et me võtame selle vastutuse enda peale, olenemata sellest, et juriidiliselt otsustab kool," lausus Kõlvart.

"Kui me näeme, et nädala või kahe pärast me enam ei suuda seda olukorda kontrollida ja kui on võimalik halvenemist ennetada, siis neid võimalusi tuleb ka kasutada," ütles Kõlvart.

Kõlvarti sõnul ei ole Tallinna otsus poliitiline küsimus.

Rääkides kiirtestimisest koolides, ütles Kõlvart, et peab seda õigeks instrumendiks. "Kriisi lahendamise puhul tuleb rakendada erinevaid instrumente, eriti kui olukord on nii sügavalt halvenenud," sõnas ta.

Saatejuht Andres Kuusk küsis Kõlvartilt, mida ta ootab valitsuselt kriisi lahendamisel.

"Ei ole võimalik niimoodi riiki juhtida, et sa ainult reageerid. Peavad olema ka plaanid ja stsenaariumid," ütles Kõlvart.

"Looge stsenaariumibaasil töökorralduse reeglid lähtuvalt sellest, kuidas olukord võib halveneda, seda kindlasti saab täiendada, parandada. Ja siis andke omavalitsustele teada. Kui me iga kord ainult operatiivselt reageerime, siis me ei suuda midagi ennetada. Ja kui me ei suuda midagi ennetada, siis tegelikult meil ei ole mingit kontrolli olukorra üle," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: