Terviseamet keelas Sparta Spordiseltsi majandustegevuse

{{1637135400000 | amCalendar}}
Sparta Spordiklubi
Sparta Spordiklubi Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Terviseameti korraldusega keelati Sparta Spordiseltsi majandustegevus, sest asutuses ei järgita külastajate elu ja tervist kaitsvaid nõudeid. Spordiklubi ruumides ei tohi teenuseid osutada ja seal ei tohi viibida külastajad, sh perioodipiletiga kliendid, keda asutus ise nimetab harrastusliikmeteks, teatas terviseamet.

Terviseameti menetlustoimingute käigus selgus, et Sparta Spordiselts on eiranud majandustegevuse peatamise korraldust.

Spordiselts jätkas Vabariigi Valitsuse korraldusest tulenevate nakkushaiguse leviku tõrje nõuete eiramist.

Nimetatud toimingute käigus selgus, et spordiklubi tegevuse tingimused ei taga tõhusat kaitset viiruse leviku eest, mille tõttu otsustati selle nädala alguses Sparta majandustegevus keelata.

Keeld kehtib külastajate elu ja tervist kaitsvate nõuete järgimise plaani koostamise ja täitma asumiseni.

Terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing selgitas, et Terviseamet peatas algselt kaheks nädalaks Sparta spordiklubi tegevuse.

"Seal ei tohtinud kahe nädala jooksul olla mingit tegevust. Terviseameti menetluse käigus selgus, et spordiklubi ei allunud korraldustele," rääkis ta.

Kitsing ütles, et juhul kui ettevõte astub majandustegevuse keelust üle, võib olla vastavalt karistusseadustikus sätestatule tegemist kuriteoga. "Kohus võib MTÜ-le kriminaalmenetluse raames määrata 4000-16 miljoni euro suuruse karistuse," lisas ta.

Sparta läheb terviseameti vastu kohtusse

Terviseametilt majandustegevuse keelu saanud Sparta Spordiselts läheb ameti vastu kohtusse, sest peab ameti tegevust põhiseadusvastaseks.

"Oleme tänaseks juba kohtus vaidlustanud Spartale tehtud ettekirjutuse ning kindlasti vaidlustame ka majandustegevuse keelamise, kuna me ei näe Sparta tegevuses mittemingisugust ohtu inimeste tervisele," ütles Sparta juht Mart Kajari BNS-ile.

"Meie hinnangul on terviseameti ettekirjutus ja Sparta majandustegevuse keelamine selgelt põhiseadusvastased, mistõttu peame nende vaidlustamist iseenesestmõistetavaks," kinnitas Kajari.

Kajari lisas, et treenimine on praegustes oludes parim võimalus oma tervist parandada. "Sparta 1800-ruutmeetrine jõusaal on Eesti suurim, ja seal on parimad tingimused tervislikuks treenimiseks," märkis ta.

Terviseamet tegi Sparta Spordiseltsile 14. oktoobril ettekirjutuse, millega kohustas koheselt täitma nakkusohu tõrjumiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega seotud nõudeid. Hiljem tuvastas amet, et klubi ei täitnud ettekirjutuse nõudeid ning 22. oktoobril rakendati  spordiklubile 2000 eurot sunniraha. Sellele vaatamata jätkas Sparta korralduse rikkumist.

27. oktoobril saatis terviseamet Sparta Spordiseltsile teavituse, et alustab MTÜ suhtes haldusmenetlust majandustegevuse peatamise või keelamise otsustamise osas.

1. novembril 2021. aastal tegi terviseamet Sparta Spordiseltsile majandustegevuse peatamise otsuse. Otsus puudutas spordisaalide kasutamise võimaldamist ja sellega seotud teenuseid. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: