Prokurör: Maxwell pidas jahti noortele tüdrukutele

Maxwelli kohtuprotsess
Maxwelli kohtuprotsess Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JANE ROSENBERG

New Yorgi prokurör Alison Moe väitis kohtus, et Ghislaine Maxwell oli täiskasvanud naine, kes pidas jahti noortele haavatavatele tüdrukutele. Maxwelli süüdistatakse alaealiste tüdrukute väärkohtlemises ja illegaalses seksikaubanduses.

"Maxwell toimetas probleemsetest kodudest pärit tüdrukud Jeffrey Epsteini juurde ja sai vastutasuks 30 miljonit dollarit," ütles Moe.

Moe sõnul on Maxwell ohtlik kiskja, kes kasutas ikka ja jälle sama tehnikat. 

Moe näitas pangaandmeid, mis viitasid sellele, et Epstein tegi aastatel 1999-2007 Maxwelli nimel olevatele kontodele kolm mitme miljoni dollari suurust ülekannet. 

"Sel hetkel küsite endalt, mida Maxwell Epsteini heaks tegi, mille väärtus oli 30,7 miljonit dollarit? Terve mõistus ütleb, et keegi ei anna kellelegi 30 miljonit dollarit, kui vastu ei saada just seda, mida soovitakse. Epstein tahtis käppida alaealisi tüdrukuid," ütles Moe. 

"Kui Maxwell selle raha vastu võttis, siis ta teadis, mille eest ta selle raha sai. See oli tasu, et ta aitas Epsteini kohutavate kuritegude sooritamisel," ütles prokurör. 

Maxwell eitab kõiki süüdistusi. Vandekohus alustas arutelu esmaspäeva õhtul ja võib otsuse teha juba sel nädalal. Maxwelli sünnipäev on 25. detsembril, vahendas The Times

Maxwelli advokaadid väidavad, et temast tehakse lihtsalt patuoinas.

Maxwelli advokaat Laura Menningeri sõnul on tema klient süütu naine, kes sattus kohtu alla ainult sellepärast, et Epsteini ei saanud kohtu ette tuua. 

"Maxwelli kujutati kui Cruella De Vili, teda süüdistatakse Epsteini kuritegudes," ütles Menninger. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: