Hongkongi politsei võttis kinni seitse Stand Newsi ajakirjanikku

{{1640747340000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

Hongkongi demokraatiameelne meediaväljaanne Stand News teatas kolmapäeval tegevuse lõpetamisest, sest politsei korraldas uudisteportaali ruumides läbiotsimise ning pidas kinni seitse praegust ja endist töötajat.

Stand News teatas Facebooki postitatud avalduses, et peatoimetaja Patrick Lam astus tagasi ja kõigi töötajate lepingud lõpetati.

"Tekkinud olukorra tõttu peatab Stand News otsekohe tegevuse, lõpetab veebilehe ja kogu sotsiaalmeedia uuendamise," öeldi avalduses ja lisati, et veebileht ja sotsiaalmeediakontod võetakse varsti maha.

Stand News tänas lugejaid ja ütles, et loodi 2014. aastal mittetulundusettevõttena Hongkongi asjus seisukoha võtmiseks.

"Stand Newsi toimetus oli iseseisev, see oli pühendatud Hongkongi tuumväärtuste nagu demokraatia, inimõigused, vabadus, õigusriik ja õiglus kaitsele."

Hongkongi politsei võttis kolmapäeva varahommikul kinni Stand Newsi seitse praegust ja endist töötajat kahtlustatuna vandenõus avaldada mässule õhutav kirjutis.

Uudisteagentuuri AFP ajakirjanik nägi, kuidas peatoimetaja Lam, käed raudus, ettevõtte peakorterisse viidi.

Läbiotsimisest Stand Newsi kontoris Hongkongi Kwun Tongi piirkonnas võttis osa üle 200 politseiniku. Kohtu loal konfiskeeriti ajakirjanduslikku materjali.

Stand News on juba teine Hongkongi meediafirma, mille julgeolekupolitsei on sihikule võtnud. Apple Daily pani juunis uksed kinni pärast seda, kui võimud külmutasid selle varad uue riikliku julgeolekuseaduse alusel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: