Koroonalukus Xi'ani linna elanikud kurdavad toidupuuduse üle

Elanike testimine nende elamute juures Hiina suletud Xi'ani linnas.
Elanike testimine nende elamute juures Hiina suletud Xi'ani linnas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Koroonapuhangu tõttu lukku pandud Hiina Xi'ani linna elanikud kurdavad toidupuuduse üle, ehkki Peking kinnitas neljapäeval, et linnas on nüüd toiduvarusid piisavalt.

Hiina on järginud koroonavastases võitluses karmi null-strateegiat, kasutades sisepiiride sulgemist, pikaajalisi karantiine ja suunatud lukustusmeetmeid.

Põhja-Hiina Xi'ani linna 13 miljonit elanikku on kaheksandat päeva kodudesse suletud ja tervishoiuametnikud nõuavad piirangute karmistamist, et saada jagu Hiina mitme kuu suurimast nakkuspuhangust.

Kohalikud ametnikud tunnistasid kolmapäeval raskusi linna toiduga varustamises, kuid neljapäeval kinnitas keskvalitsus, et Xi'anis on toitu piisavalt.

"Kokkuvõttes on Xi'anis igapäevasteks vajadusteks varud piisavad," ütles kaubandusministeeriumi pressiesindaja Gao Feng. Ministeerium rakendab vajadusel täiendavaid meetmeid tagamaks elanike stabiilne toiduga varustamine, lisas ta.

Riigitelevisioon näitas kaitseriietes töötajaid elanikele mune, liha ja aedvilju ukse taha toimetamas.

Linlased kurdavad aga endiselt, et toitu ei ole.

"Mulle ei ole toitu toodud," ütles üks naine vastuseks AFP küsimusele. "Mul õnnestus kaks päeva tagasi allkorruse toidupoest midagi tellida, aga täna enam ei saanud."

"Mul on kodus riisi, mitu muna on veel järel – üks igaks toidukorraks, üks toidukord päevas," ütles ta.

Muu maailmaga võrreldes on Xi'anis ametlik nakkustase madal, aga Hiina standardi järgi on neljapäeval registreeritud 155 nakkusjuhtu juba palju.

9. detsembrist alates on Xi'anis registreeritud üle tuhande nakatumise.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: