Times: Taliban käskis mannekeenidel pead maha lõigata

Talibani võitleja
Talibani võitleja Autor/allikas: SCANPIX/AFP/WAKIL KOHSAR

Islamiorganisatsioon Taliban käskis poodides mannekeenidel pead maha lõigata. Talibani hinnangul rikuvad mannekeenide pead islami seadusi.

Mannekeenide peade eemaldamise käsu andis Afganistani "pahede ennetamise ja vooruse edendamise" ministeerium. 

Ministeeriumi kõrge ametnik Aziz Rahman kirjeldas mannekeene kui kujusid, ja väitis, et neid kummardati. Rahmani sõnul on see islami seaduste järgi keelatud, vahendas The Times

"Käskisin pead eemaldada, kui poeomanikud seda määrust rikuvad, siis karistatakse neid karmilt," ütles Rahman. 

Kohalikud ettevõtjad aga kritiseerisid Talibani uut määrust. "Kasutame mannekeene riiete eksponeerimiseks. Seda tehakse kõikides riikides, ka islamimaades," ütles Herati ärimees Mehtan Azizi. 

"Pahede ennetamise ja vooruse edendamise" ministeerium on Afganistani riigiasutus, mis vastutab islamiseaduste järgimise eest. Ministeerium loodi kohe pärast Talibani võimule tulekut ja see asendab eelmise Afganistani valitsuse naisteministeeriumit.

Afganistani naisteministeerium asutati 2001. aastal. Ministeeriumi eesmärk oli tagada afgaani naistele kodanikuõigused ja kaitsta neid diskrimineerimise eest.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: