Suri endine kohtunik Valeri Lõõnik

Valeri Lõõnik.
Valeri Lõõnik. Autor/allikas: SCANPIX/POSTIMEES/TAIRO LUTTER

75 aasta vanuselt suri endine legendaarne Harju maakohtu kohtunik Valeri Lõõnik, kinnitas ERR-ile Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi.

Lõõnik oli Eesti õigussüsteemis tegev üle 40 aasta, kuni lahkus 2014. aastal Harju maakohtu kohtuniku ametist.

Kaks aastakümmet miilitsas ja hiljem politseis töötanud Lõõnik alustas karjääri 1971. aastal kriminaaljälituse inspektorina.

Lõõnik oli pika karjääri jooksul kõrgetes ametites nii miilitsa aegadel kui ka Eesti taasiseseisvumise järel, olles Lääne-Viru prefekt aastatel 1991-1995.

Poolteist aastat jõudis ta olla ka Kadrina vallavanem kuni president Lennart Meri kinnitas ta toonase Tallinna linnakohtu kohtunikuks.

1. jaanuaril 2006 ühendati Tallinna linnakohus ja Harju maakohus ning uue asutuse nimeks sai Harju maakohus, kus Lõõnik jätkas kohtunikuna.

Lõõnik läks Harju maakohtust pensionile 8. juulil 2014, oma 68. sünnipäeval.

13. oktoobril 2014 liitus Lõõnik Keskerakonnaga. Lõõnik kandideeris ka viimastel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinnas Nõmme linnaosas, kus sai 35 häält ja volikogusse ei pääsenud.

Tema juhtida olid paljud kohtuprotsessid, muuhulgas "maadevahetuse protsess".

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: