Haapsalu põletab vanad jõulukuused järgemööda

Foto: ERR

Kolmekuningapäev tähistab jõuluaja lõppu ja aeg on kuusk toast välja viia. Mitmel pool Eestis on tekkinud komme jõulupuud ühiselt ära põletada.

Haapsalu linn kogub praegu elanike vanu jõulukuuski ning esimene ports puid põletati koostöös Ridala kogudusega neljapäeval ära Ridala kiriku lähedal asuval haljasalal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raul ootas lõket pikalt ning päeva ei rikkunud ka väike viperus. "Ma olen oodanud seda terve aasta ja see tundub sellepärast vahva, sest saab vahukomme grillida," rääkis Raul, kes aga vahukommid kaasa võtta unustas.

Kuna kuuskede kogumise kampaania kestab Haapsalu linnas 17. jaanuarini, otsustas kogudus, et nad ei tee ühte suurt lõket ja põletavad neid hoopis järgemööda nii, nagu puud saabuvad.

Kristlikus traditsioonis on kolmekuningapäeval aga sügavam tähendus kui vaid kuuskede põletamine.

"Kolmekuningapäev markeerib ära selle, kui idamaa targad tulid otsima kuningate kuningat, ülempreestrit ja messiat. Nemad teadsid, sest tähed olid taevalaotuses sedasi paigutatud. Nemad teadsid, et midagi eriti suurt on sündimas," selgitas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Ridala Püha Maarja Magdaleena koguduse õpetaja Küllike Valk.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: