Sündimus Hiinas langes erakordselt madalale

Sündimus Hiinas on langenud rekordmadalale
Sündimus Hiinas on langenud rekordmadalale Autor/allikas: SCANPIX/Zumapress.com

Hiinas langes sündimus möödunud aastal rekordmadalale, selgub värskelt avaldatud statistikast. Hiina Riikliku Statistikabüroo analüüsi kohaselt vananeb Hiina rahvastik seega seniarvatust kiiremini, mis toob tulevikus kaasa tõsiseid majandusprobleeme.

"Hiina demograafilised katsumused on teada-tuntud, kuid rahvastiku vananemise kiirus on selgelt seniarvatust suurem," selgitas Pinpoint Asset Managementi peaökonomist Zhiwei Zhang.

Rahvastiku kasv oli varem 1,45 tuhande inimese kohta, nüüdseks on see kukkunud 0,34 peale.

Tuhande inimese kohta sünnib Hiinas juurde 7,52 uut ilmakodanikku, veel aasta eest oli see arv 8,52. Tegu on madalaima näitajaga pärast Hiina statistika aastaraamatu avaldamise algust 1978. aastal.

Kaudsete andmete põhjal aga võib kindlalt väita, et näitaja on madalaim Hiina Rahvavabariigi loomisest ehk 1949. aastast saadik.

Ehkki Hiina loobus 2016. aastal ühelapsepoliitikast, ei suhtu hiinlased laste saamisesse kuigi entusiastlikult. 2020. aastast peale on hiinlastel lubatud saada koguni kolm last, ent seegi pole hiinlaste soovi tegelikult rohkem järeltulijaid saada suurendanud.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: Reuters-AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: