Suti kinnitusel jõuab koalitsioon energiatoetustes kokkuleppele

Foto: Priit Mürk/ERR

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Andres Suti (Reformierakond) kinnitusel jõuavad Reformierakond ja Keskerakond esmaspäeval koalitsiooninõukogus energiahindade kompenseerimise küsimuses kokkuleppele ning valitsuskriisi ei teki.

"Ma arvan, et koalitsiooninõukogu täna ka lahendused toob," ütes Sutt esmaspäeval "Vikerhommikus".

Küsimusele koalitsiooni tervisest viitas Sutt, et ehkki levib jutte justkui peetakse kõnelusi uue koalitsiooni loomiseks, jätkab tema koostööd keskerakondlastest ministritega.

"Suhtlesin nädalavahetusel päris aktiivselt (keskerakondlasest majandusministri) Taavi Aasaga, et rääkida eramute ja korterelamute renoveerimise ja päikesepaneelide paigaldamise toetusmeetmetest, (keskerakondlasest siseministri) Kristian Jaaniga suhtlesin nädalavahetusel samuti , seda tööjõu seaduse teemadel," rääkis Sutt.

"Ootame ilusti koalitsiooninõukogu ära. Ja nii, nagu ma ütlesin, et me täna ka nende kokkulepeteni jõuame, sest kogu selles Covidi, energia- ja julgeolekukriisi teemal vajab Eesti stabiilsust ja see on ka meie valitsuse eesmärk," rõhutas minister.

Suti kinnitusel vaatab koalitsioon esmaspäeval kõiki ettepanekuid abiprogrammide käivitamiseks, kaasa arvatud Keskerakonna esitatud ideed. "Vaatame otsa kõikidele programmidele, mis on tehtud. Ma arvan, et ühtegi ettepanekut ei peaks lihtsalt selle pärast kõrvale jätma, et ta tundub esmapilgul mittesobiv," märkis minister.

Valitsusliitu kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond hakkavad esmaspäeval leevendust otsima kõrgetele energiahindadele, mille kompenseerimise erinevad ettepanekud on valitsusparteide vahel pingeid tekitanud. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et koalitsiooninõukogus arutatakse lisaks võimuerakondade ettepanekutele ka opositsiooni ideid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: