Peaminister teeb veel ühe poliitilise avalduse

{{1642505400000 | amCalendar}}
Kaja Kallas Riigikogu ees
Kaja Kallas Riigikogu ees Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas teeb ka kolmapäevasel riigikogu istungil poliitilise avalduse. Kui teisipäeval oli peaministri avalduse teema energiahindade tõus, siis nüüd Euroopa ja Eesti julgeolek.

"Teen seal [avalduses] ka konkreetsed ettepanekud Eesti julgeoleku tugevdamiseks," teatas Kallas.

Peaminister esineb avaldusega kell 14.00 algaval riigikogu istungil.

"Juhindudes riigikogu kodu- ja töökorra seaduse paragrahvist 155 soovin riigikogu 19. jaanuari 2022. a istungil esineda poliitilise avaldusega julgeolekuolukorrast, kestusega kuni 20 minutit," kirjutas peaminister riigikogu esimehele.

Err.ee näitab peaministri avaldust otseülekandes.

Teisipäevasel kabinetinõupidamisel said valitsuse liikmed Stenbocki maja teatel ülevaate pingelisest julgeolekuolukorrast Euroopas ning arutasid, mida teha Eesti julgeoleku tugevdamiseks. Kallase sõnul on julgeolekuolukord Euroopas erakordselt ohtlik.

Sõjaline surve ja Venemaa ähvardused kinnitavad Kallase sõnul, et Venemaa soov on kehtestada Euroopas uus julgeolekuarhitektuur.

"Järsult halvenenud julgeolekukeskkond meie ümber tingib vajaduse targalt ja otsustavalt tegutseda ka Eesti julgeoleku kindlustamisel," teatas Kallas.

"Oluline on jätkata NATO kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisega meie regioonis. Samuti tuleb meil endil NATO piiririigina rohkem oma julgeolekusse panustada," ütles peaminister.

Avalduse sisu ei nõustu avaldama

Kallas ei soovinud saates "Stuudios on peaminister" avalduse sisu avada, märkides, et valitsus on arutanud julgeolekuolukorda pikalt. "Oleme kaardistanud need kohad, kus peaksime tegema samme, et oma julgeolekut tagada. Sellest ma tahangi homme riigikogule rääkida," lausus ta.

Saatejuhtide küsimusele, kas ta teatab riigikogu ees mitmesaja miljoni euroni ulatuvatest kaitseinvesteeringutest, vastas Kallas, et kaitsevalmiduse tõstmine on väga oluline, kuid julgeolekukaalutustel ei saa ta täpselt küsimusele vastata.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: