Venemaa sõnul on Suurbritannia väited nukuvalitsusest valed

Foto: SCANPIX/Reuters

Suurbritannia väide, nagu kavatseks Moskva panna Kiievis võimule venemeelse liidri, on vale, teatas Vene välisministeerium. Briti välisministeeriumi väitel üritab Moskva Kiievis võimule tuua Jevgeni Murajevi.

Endine rahvasaadik Jevgeni Murajev on kaitsnud Krimmi annekteerimist, kuulunud Janukovitši parteisse, ajanud Kremli poliitikat ning vedanud venemeelset telekanalit.

"Sõbrad, NATO ei too teie ellu midagi head ega majanduslikku edu. Ma kordan veelkord, see on vaid Ameerika Ühendriikide geopoliitiline malakas," on Murajev öelnud.

Brittide sõnul saab nukuvalitsuse läbisurumine Ukrainas selge vastuse.

"Seisame õlg õla kõrval, öeldes, et sellel saavad olema väga tõsised tagajärjed, kui Venemaa üritab sisse tungida või nukurežiimi kehtestada," lausus Suurbritannia asepeaminister Dominic Raab.

Murajev on brittide väited ümber lükanud ning Vene välisministeeriumi teatel on jutud Moskva plaanitavast nukuvalitsusest Kiievis järjekordne kinnitus sellest, et NATO liikmed kruvivad Ukraina ümber pingeid üles.

Samal ajal puhkes skandaal lääneliitlaste endi seas. Saksamaa mereväe viitseadmiral ütles Indias ajakirjanikule vastates, et Venemaa ei anna Krimmi kunagi tagasi ja et Putin vajab austust.  See väljaütlemine viis Schönbachi vabandustest hoolimata päeva pealt ametist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: