Riik otsib terviseametile uue konkursiga juhti

{{1643025660000 | amCalendar}}
Terviseameti hoone.
Terviseameti hoone. Autor/allikas: ERR

Riigisekretär kuulutab välja avaliku konkursi eelmise aasta septembrikuust täitmata terviseameti peadirektori ametikohale.

Riigikantselei palub dokumendid esitada hiljemalt 21. veebruaril.

Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valiku komisjon kuulutas möödunud aasta detsembris luhtunuks septembris välja kuulutatud avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikohale.

Uue direktori leidmiseni juhib ametit peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, kes on seni kinnitanud, et tema peadirektoriks ei kandideeri.

Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas ütles esmaspäeval ERR-ile, et Mari-Anne Härmale ei ole tehtud ettepanekut osaleda terviseameti peadirektori konkursil. "Härma on varasemalt öelnud, et ta eelistab tegeleda kitsama valdkonna juhtimisega ning ootab terviseameti peadirektori kohale võimekat juhti, kes näeb käesolevast kriisist kaugemale ja ehitab üles kaasaegse organisatsiooni, mis seisab Eesti rahva tervise ja hea elukeskkonna eest," ütles Kaas.

Terviseameti eelmine juht Üllar Lanno teatas eelmise aasta 6. septembril omal soovil ametist lahkumisest pärast suvist vahejuhtumit terviseameti külmlaos, kus temperatuuritõusu tõttu hävis suur hulk vaktsiine ja ravimeid. Tema viimane tööpäev oli 20. september.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: