Holland leevendab piiranguid

Roermondi kohvikud avasid protestiks piirangute vastu uksed
Roermondi kohvikud avasid protestiks piirangute vastu uksed Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Rob Engelaar

Hollandi valitsus teatas, et leevendab alates kolmapäevast oma Covid-19 piiranguid, mis on Euroopa ühed karmimad. Vaatamata piirangutele on Covid-19 juhtumid Hollandis jätkuvalt kasvanud, praegu registreeritakse umbes 60 000 uut juhtumit päevas.

Majutusasutused, baarid, restoranid ja muuseumid on alates 18. detsembrist kinni olnud.

Peaminister Mark Rutte ütles pressikonverentsil, et riik "võtab riski" piirangute leevendamisel.

Rutte on viimastel nädalatel seisnud silmitsi kasvavate üleskutsetega piiranguid leevendada seoses vähenevate surmajuhtumite ja intensiivravisse sattumisega.

Kohvikud, baarid ja restoranid võivad olla avatud kuni kella 22.00-ni, kuigi sissepääsuks peavad külastajad esitama tõendi vaktsineerimise või hiljutise koroonaviirusest paranemise kohta.

Ööklubid jäävad suletuks ning spordi- ja kultuuriürituste mahutavus on piiratud 1250 inimesega. Uued eeskirjad kehtivad 8.märtsini.

Üle-eelmisel nädalavahetusel avati piiranguid trotsides mitmes linnas kohvikud ning kümned muuseumid ja teatrid avati üheks päevaks protestiks ilusalongidena. Nimelt lubati kauplustel, spordisaalidel ja juuksuritel tegevust jätkata, samal ajal kui meeleleahutussektor hoiti suletuna.

Avalikkuse toetus rangetele meetmetele on viimase kuu jooksul pidevalt vähenenud ning pealinnas Amsterdamis on sagenenud piirangutevastased meeleavaldused.

Rutte vihjas sellele ka oma pressikonverentsil, öeldes ajakirjanikele, et valitsus kompab võimalikke piire.

Vahepeal hoiatas tervishoiuminister Ernst Kuipers, et viirus pole "gripp", kuid ütles, et piirangute lõdvendamine on oluline. "Pikem elamine piiravate meetmetega kahjustab meie tervist ja ühiskonda," ütles ta.

Vaatamata karmidele piirangutele on uued koroonaviiruse juhtumid jätkuvalt kasvanud. Teisipäeval teatas riiklik terviseinstituut (RIVM) eelmise nädala rekordilisest 366 120 juhust, mis on 51 portsendiline tõus.

Peaaegu 90 protsenti Hollandi inimestest on vaktsineeritud. Kuid tõhustusdoosi on võtnud vaid 57 protsenti inimestest.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: