Suri poliitik ja vabatahtlik päästja Madis Milling

{{1643873940000 | amCalendar}}
Madis Milling
Madis Milling Autor/allikas: Romi Hasa

Möödunud ööl suri poliitik ja näitleja Madis Milling (51), kes osales Tõdva vabatahtliku päästjana Saku lähedal tulekahju kustutamisel, kus teda tabas ootamatu terviserike ja mehe elu ei õnnestunud päästa. Kinnitamata andmetel sai mees infarkti.

"Madis Milling jõudis 3. veebruari öösel esimesena Saku vallas toimunud tulekahju sündmuskohale ja alustas päästetegevusi. Päästetööde käigus kukkus ta kokku. Teda elustas kohapeal viibinud kiirabi, kuid see ei andnud tulemusi," teatas päästeamet.

"Mis konkreetselt juhtus, ma ei oska öelda, kuna ma ei ole arst. Eks lahkamine näitab, mis juhtus," ütles Tõdva komando juhatuse liige Deivil Niinepuu neljapäeval ERR-ile.

Niinepuu sõnul ei ole ta veel jõudnud tutvuda, kus ja millal põleng toimus ning mis põles. "Olen terve hommiku jooksul tegelenud kõige muuga. Samuti on mul endal olnud päris mitu sündmust. Seda kõike on natuke liiga palju ühe inimese jaoks," rääkis Niinepuu.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ütles, et Madis Milling näitas eeskujuga, kuidas panna käed külge, et teha oma elukeskkond turvalisemaks paigaks.

"Lisaks paakauto juhtimisele ja päästesündmustel osalemisele tegi Madis suurt tööd ka vabatahtliku pääste populariseerimisel nii avalikkuses kui ka parlamendis. Tunnen traagilise kaotuse puhul südamest kaasa Madise perele, sõpradele ja kolleegidele! On olnud au panustada koos Madisega suures päästevõrgustikus," lisas Tammearu.

Kogu võrgustiku päästehoonetele heisatakse leinalipud ja päästesõidukitele kinnitatakse leinalindid.

Siseminister Kristian Jaani avaldas kaastunnet Madis Millingu perele ja lähedastele öeldes, et Madis Milling oli inimene, kes seisis nii sõnade kui ka tegudega parema Eesti eest.

"Just sellised inimesed, nende säde ja teotahe muudavad meie kodud ja meie Eesti turvalisemaks. Seepärast on ka tema ootamatu lahkumine eriti valus. Jääme leinama suure südamega riigimeest, vabatahtlikku päästjat ja sõpra," ütles Jaani.

Milling oli aktiivne kaitseliitlane ja vabatahtlik päästja

Madis Milling sündis 24. novembril 1970 Tallinnas.

Ta õppis Tallinna Õismäe Gümnaasiumis (endine 17. Keskkool), mille lõpetas 1989 ning Tallinna Ülikoolis näitejuhtimist, mille lõpetas 1993.

Milling esines paljudes raadio ja televisiooni meelelahutussaadetes, tegi teatri- ja filmirolle.

Ta töötas aastatel 1993-2015 saatejuhina Raadio Topis, Raadio Sky Plusis, Raadio 3-s, Raadio Kukus, Vikerraadios ja Ring FM-is. Milling oli Vana Baskini Teatri näitleja 2007–2015.

Reformierakonna liige oli ta aastast 2003.

Ta oli riigikogu XIII ja XIV koosseisu liige. Samuti Saue linnavolikogu 2004–2015 ja Saue vallavolikogu liige 2017. aastast.

Milling oli aktiivne kaitseliitlane juba 1990. aastast ning teda autasustati mitmete Kaitseliidu teenetemärkidega.

Ta oli ka rockansambli Mustad Kolonelid liige, Eesti Reservohvitseride Kogu liige, Erna Seltsi juhatuse liige alates; MTÜ Saku Priitahtlikud Pritsimehed liige, MTÜ Tõdva Vabatahtlik Pääste liige. Milling kuulus ka Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS).

2020. aastal oli Madis Milling koos ema Aimiga külaline Vikerraadio saates "Käbi ei kuku".

Toimetaja: Urmet Kook, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: